Будуємо каркасний будинок своїми руками. Частина 1

У першій частині ми розглянемо як зводиться дерев’яний каркас такого будинку. Каркас будинку зводиться вже на готовому фундаменті. Фундамент може бути, бетонним, вторинним, столбчатим, з різних матеріалів. На цей фундамент розстеляється якийсь ізоляційний матеріал в два шари, наприклад руберойд. Ширина ізоляційного матеріалу повинна бути ширше ніж ширина самого фундаменту. Поверх гідроізоляції укладається нижня обв’язка з бруса. Толщіна бруса для обв’язки 150 мм. Обв’язку з бруса надійно прив’язуємо до фундаменту анкерними болтами.

Найкраще відразу укласти полові балки, іноді відразу ж укладається підлога, виходить так звана платформа. Такий спосіб зведення каркасних будинків так і називається, технологія платформа.

По кутах споруди встановлюються колони з бруса, потрібної висоти і перетину (товщини). Якщо стіни великої протяжності, то ставляться ще й проміжні колони. Між колонами встановлюються стійки. Ці стійки робляться з обрізних дощок, ширина таких дощок, повинна бути не менше, ніж передбачено товщина утеплювального шару, а довжина повністю відповідати довжині кутових колон. Тільки тоді верхня обв’язка ляже дуже щільно і рівно. З’єднуються стійки з брусом дуже надійно кріпильними елементами, металевими куточками. Відстань між стійками каркаса має витримуватися в повній згоді з заздалегідь наявними проектом. Тільки так, подальша збірка всього будинку пройде, добре і правильно.

Мінімальна відстань між стійками 40 см., максимальна 1 – 1,20 см. Відстань в основному залежить від виду утеплювача матеріалу, і відповідно його розміру. Все це повинно бути узгоджено таким чином, щоб було менше відходів при обрізки утеплювача. По верх встановлених стійок укладаєтьсяя верхня обв’язка, зазвичай вона повністю відповідає за розмірами нижньої обв’язки каркаса. По кутах, як і нижня так і верхня, з’єднуються дуже надійно, за допомогою певних елементів, починаючи з нагелів дерев’яних і закінчуючи металевими куточками, і іншими деталями металевої арматури.

Далі, якщо потрібно, в спеціально передбачені місця вставляємо віконні та дверні рами. При великій протяжності вікон вставляються з верху і з низу додаткові, проміжні стійки, особливо якщо вікна будуть з склопакетів, вони дуже тяжкі, для того щоб коробка не провисала, і була якомога жоще. Це забезпечить загальну довговічність і міцність всього будинку.

За тим по верх, верхньої обв’язки з бруса, ставимо і кріпимо, зарание зібрані кроквяні ферми. На яких буде настелена покрівля. Чим буде ретельніше все це зібрано, тим довговічніше і вище якість всього будинку.

Будуємо каркасний будинок своїми руками. Частина 2