Догляд за бузком, і як досягти рясного цвітіння навесні – пам’ятка квітникарю

З давніх-давен бузок один з найулюбленіших квітучих кущів який набув значного поширення в садах. Чарівні дуже ароматні пишні кисті бузку, мають різні забарвлення: білі, рожеві, пурпурно блакитні, прості і махрові. Цвітуть в кінці травня початку червня, в цю пору сад наповнюється приємним ароматом і виглядає святково і романтично. І неможливо втримаються від пошуку щастя в маленькій квіточці бузку з п’ятьма пелюстками.

Бузок посухостійка, зимостійка рослина, сімейства маслинових. Бузок любить тепло і світло, росте майже на будь-якому місці. Грунт бузок любить слабо лужний, а також бузок не переносить подтопляємих ділянок, якщо навесні буде багато води, вона буде задихатись і погано рости.

Найкращий час для посадки або пересадки бузку це кінець серпня початок вересня. Але можна пересаджувати і в липні, так як в силу своїх біологічних особливостей, період спокою у неї починається рано, відразу після цвітіння. Всі сорти бузку розмножуються відводками і черенками, але при розмножуванні  черенками бузок зацвіте тільки на четвертий рік.

Бузок не примхлива рослина, і може себе відмінно відчувати без дбайливих рук. Бузок можна зустріти на багатьох присадибних ділянках, але не у всіх бузок цвіте настільки рясно. Як правило, садівники забувають про бузок і рідко підгодовують, а від цього залежить рясне цвітіння. Підживлення потрібно робити не тільки навесні, але і влітку.

Перше і найбільше значення для майбутнього цвітіння бузку має обрізка відцвілих суцвіть, завдяки якій активізується зростання молодих пагонів і закладаються нові квіткові бруньки. Відразу, як тільки відцвіла обризаем суцвіття, не допускаючи щоб почалася зав’язка насіння. Зав’язка насіння, які нам не потрібні, дуже багато забирає сил і кущ слабшає. Також проріджують середню частину куща, не допускаючи загущення, це також дасть зростання більшої кількості молодих пагонів з квітковими зав’язями.

Бузок потрібно підгодувати, як тільки розпускаються бруньки. Підходить будь-яким комплексним добривом, але без хлору. Як бузок зацвіте потрібно ще раз підживити. Також для бузку дуже гарне добриво зола, зола має багато корисних мікроелементів для рослин і розщеплює кислий грунт.

Бузок посухостійка рослина, але при нестачі вологи так само кущ слабшає, що згубно позначиться на цвітінні наступної весни. Щоб земля не пересихала потрібно замульчувати, скошеною травою, подрібненою корою. Мульча буде захистом не тільки від пересихання, а також і підгодівлею бузку. На перезволожених грунтах бузок добре розвивається, кущ пишний, але квіткових зав’язей не багато. І також не забуваємо, бузок не переносить подтопляємих ділянок.

Кущ бузку декоративний не тільки під час цвітіння. У бузка великі серцеподібні темно-зелені  листя, які тримаються на гілках до пізньої осені і обпадають лише з настанням заморозків, не змінюючи забарвлення. Бузок в декоративному озелененні універсальна рослина. Де б ви не посадили бузок, вона завжди приковує до себе погляди, бузок декоративна як в одиночних посадках так і в групових. Бузок прекрасно переносить стрижку, і можна формувати у вигляді низькорослого деревця з єдиним стовбуром.

Дуже ефектно виглядає живопліт з кущів бузку. Як з одного сорту, так і з різних сортів з різнокольоровими квітами. Підберіть сорта приблизно однієї висоти і чередуйте рослини з білими, рожевими, фіолетовими, ліловими, квітками. Така шикарна, висока, квітуча огорожа під час цвітіння (з травня по червень) нікого не залишить байдужим.