Роль снігу в житті рослин, і чому сніг так важливий нашому саду

Роль снігу в житті рослин, і чому сніг так важливий нашому саду, і що робити, коли снігу випало мало. У природі все передбачено, сніговий покрив захищає рослини від вимерзання, це природна зимова ковдра для грунту і рослин.

Сніг має низьку теплопровідність, він складається на 50-90% з повітря і на 10-50% з кристалів льоду. Вода має високу теплоємність, а повітря, низьку теплопровідність, лід накопичує тепло, а повітря не дає йому розсіятися.

Температура може опускатися до -20, -30 градусів, а під снігом вона залишиться в межах -4, -5 градусів. Таку температуру рослини легко переносять. Так само сніг захищає рослини від перепадів температури. З настанням весни сніг починає танути, і рослини отримують талу воду, рослини це добре розуміють, і це є для них знак, пора прокидатися. Так само в талій воді добре замочувати насіння рослин.

Товщина снігу повинна бути не менше 15 – 20 см., саме під таким шаром снігу рослини добре зимують. Якщо снігу мало, або існують прогалини, відкриті місця, рослини можуть вимерзнуть. Для захисту рослин при недостатньому шару снігу, добавте сніг, взявши його з інших місць, там де він не потрібен, або прикрийте рослини лапником (гілки хвойних дерев), можна просто хвоєю. Таким способом ви забезпечите свої рослини від вимерзання. Якщо це стосується дерев, потрібно сніг підгортати до стовбура, в плоть на висоту до перших скелетних гілок.

Але потрібно враховувати, що сніг не завжди на благо нашим рослинам, мокрий сніг налипає на гілки і важкий, особливо це стосується хвойних рослин. Гілки під вагою снігу деформуються, навіть ламаються. У таких випадках намагайтеся звільнити рослини від зайвого снігу.

Так само в зимовий час подбайте про птахів, розвісьте годівниці в саду, і підгодовуйте їх. Зараз у продажу є безліч красивих годівниць, від цього буде не тільки користь, але і декоративний ефект, і птиці пожвавлять зимовий сад. Залучаючи і підгодовуючи птахів взимку, таким способом ви їх привчаєте до вашого саду, і вони будуть пам’ятати і прилітати навіть в теплу пору року. І в літню пору вони вас віддячать, знищуючи в вашому саду всіляких личинок і гусениць, і будуть радувати вас своєю присутністю і співом.