Загальні рекомендації по догляду та підгодівлі хвойних рослин

Сьогодні ми розглянемо таку цікаву тему, як догляд за вічнозеленими хвойними рослинами. В принципі всі хвойні рослини невибагливі, і за ними легко доглядати. Але догляд за хвойними, включає кілька важливих операцій, які треба зробити.

Полив: Не всі хвойні рослини однаково ставляться до поливу. Серед хвойних, є посухостійкі рослини, ялівець, сосна, ці хвойники з добре розвиненою кореневою системою, не вимагають частого поливу, а ось туя з поверхневою кореневою системою вимагає досить частого поливу.

Основні правила. Поливати молоді, тільки посаджені хвойні дерева, потрібно раз на тиждень, особливо в літній посушливий період. Виливаючи під кожне дерево від одного до трьох відер води. Дорослі хвойні рослини, які ростуть вже кілька років, і добре вкоренилися, вимагають набагато менше турбот у цьому плані. Поливаються два, три рази за сезон, але під кожне дерево треба виливати досить велику кількість води 50 – 100 літрів.

Ну і дощування, всі без винятку хвойні люблять дощування. Дощування можна проводити, особливо в літній посушливий період, буквально кожен день, після заходу сонця.

Підживлення: Хвойні не вибагливі і не вимагають якихось додаткових добрив, але природно добре відгукуються на них. Найкращим добривом для хвойних вважається компост. Компост за своїм складом найбільш близький до природних грунті в якіх ростуть багато хвойних. Для того щоб правильно внести компост, потрібно розпушити пристовбурові кола, трохи додати компосту, розподіливши його по пристовбуровому колі і перемішати з верхнім шаром. Рихлити потрібно не глибоко, тому що у деяких хвойних коренева система знаходиться занадто близько до поверхні.

Мінеральні підживлення можна додавати раз на рік, і тільки навесні, рівномірно розсипати по пристовбуровому колу. Кількість, потрібно дивитись інструкцію добрива, скільки потрібно під даний конкретний вид. І потім як ви його внесли, обов’язково хороший полив, щоб це добриво глибоко пройшло в грунт. Не в якому разі, мінеральні добрива не потрібно вносити восени. Справа в тому, що хвойні, вічнозелені рослини, і внесення осінньої підгодівлі викличе зростання хвої і молодих пагонів. Ці пагони не встигнуть сформуватися, не визріють. Під час морозів загинуть, і хвойні дерева будуть мати непривабливий, пригнічений вигляд.

Прополка: Прополки це важливий етап по догляду за хвойними. Справа в тому, що під кроною дерева можуть проростати бур’яни, які служать притулком для багатьох шкідників, поширення якихось хвороб. Прополку потрібно робити не глибоко, на 5 – 10 см., Не вкоем випадку не зачіпаючи кореневої системи хвойних. Хімічні препарати потрібно застосовувати вкрай обережно, тому що в більшості коренева система поверхнева.

Кращим способом звичайно є мульчування пристовбурного кола, мульча не дає проростання бур’янів, зберігає вологу, створює стабільний температурний режим, при морозі взимку і влітку під час спеки, і додатково живить рослину. В якості мульчі можна використовувати подрібнену кору, торф, сухе листя, 5 – 10 см.

Хвороби: Хвойні рослини хворобами уражаються рідко. Головним є грибкові хвороби, особливо коли теплі вологі зими, тоді грибкові можуть розвиватися. Тут вам допоможуть всілякі фунгіциди, їх зараз у продажу досить багато.

Обрізка: Хвойні не вимагають обрізки, хіба що вам потрібно підкоригувати форму, при вирощуванні якихось стрижених форм дерева, або форміровкі живоплоту. Ну і звичайно видалення відмерлих гілок.

Також буває в хвойних, обгорає хвоя ранньою весною, під прямими яскравими сонячними променями, коли грунт ще промерзший. У цей період бажано притіняти рослини, якими то щитами або вкривними матеріалами. Але якщо хвоя обгоріла, рослина не пропадає, просто має не зовсім декоративний вигляд.

Відновлення обгорілої хвої. Беремо приблизно середньої жорсткості щітку (взуттєву або одежну) і очищаємо обгорілу хвою. Потім обприскуємо антистресовим стимулятором росту, наприклад «Епін», всю рослину, хвою, стовбур і внутрішні гілкі. Ця процедура підвищить імунітет рослин, і прокинуться сплячі бруньки, рослині буде легше боротися з цим. І удобрюємо кореневу систему. Після цих процедур хвойні рослини відновиться буквально за один, два місяці, підуть молоді прирости і дерево зміцніє, і буде виглядати цілком здоровим і красивим.