Як створити ефект візуального простору в дитячій кімнаті

Сучасні реалії такі, більшість сімей в містах живе в тісних малогабарітках. І не кожна сім’я може дозволити собі котедж з кількома просторими дитячими кімнатами. Ми терпимо роками, і навіть якось не помічаємо незручності. Адже ми, дорослі, можемо потерпіти незручності і якось пожити вдвох на 9 квадратних метрах, то дітям потрібно багато місця. А як правило, в квартирі під дитячу кімнату якраз-таки виділяється кімната скромних розмірів, а велика відводиться під вітальню. Це не погано і не добре. Це вимушені традиції наших малогабаритних квартир. І якщо немає можливості дати дитині велику кімнату тоді потрібно подумати і знайти вдалі рішення, хоча б створити ефект візуального простору в дитячій за рахунок правильного підбору матеріалів для стін. А що, можна зробити, читайте далі:

Інтер’єрні помилки батьківської любові

Часто батьки, стурбовані маленькою площею дитячої, намагаються привнести в світ дитини безліч елементів декору. Вони розробляють цілі проекти по прикрасі стін дитячої яскравими малюнками і закуповують масу різнобарвного текстилю, прикрашають меблі. Все це для затишку, тепла, радості.

Стоп! У маленькому просторі і так занадто мало «повітря». Йому потрібен простір, світло і м’якість! А чи не яскраве божевілля фарб і сотні милих тварин мордочок.

Інформація нижче – це рекомендації батькам, які хочуть «розсунути» дитяче простір простими дизайнерськими прийомами. Легко, ефективно і з найменшими витратами. Способів багато, сьогодні торкнемося лише стіни.

Робимо дитячу просторіше

5 дизайнерських прийомів створення ефекту візуального простору в дитячій кімнаті

Чим більше світла в приміщенні, тим просторіше воно виглядає. З відбиття світла і почнемо.

Прийом № 1. Задзеркаллі

Дзеркала – перший помічник у приміщеннях, які хочеться зробити просторіше. Вони створюють відчуття, що кімната не закінчується стіною, що «там ще щось є».

Ось тільки дзеркала хороші для «дорослих» кімнат, а для дитячої безпечніше використовувати глянцеві поверхні. В першу чергу це стосується поверхонь меблів, а як бути зі стінами?

Можна пофарбувати стіни глянсовою фарбою, тільки врахуйте, що під таку фарбування доведеться особливо ретельно вирівнювати підстава, і ремонт обійдеться дорожче. Краще навіть не розглядайте варіант обшивки стін в дитячій пластиком – занадто ризикований з точки зору безпеки для здоров’я варіант. Куди розумніше використовувати для оформлення стін в дитячій декоративну штукатурку з глянцевим покриттям.

Здивувалися? Тоді розповімо докладніше.

Декоративна штукатурка в дитячій? 3 ради від Loggia

  1. Не варто боятися використання декоративних штукатурок в дитячих приміщеннях: вони абсолютно безпечні для здоров’я як дорослих, так і дітей. Якщо переживаєте, запросите дозвільні документи у виробника або офіційного дилера, і особисто переконаєтеся.
  2. Гарний глянець мають штукатурки з групи «венеціанських» – завдяки лессірующіе фінішним верствам, а деякі (як на фото нижче) відрізняються майже дзеркальною поверхнею. Зверніть увагу на штукатурки з ефектом натуральних каменів, наприклад, «медовий онікс» або «мармур». Відбивну поверхню можна створити і за допомогою штукатурок типу Plasma 3D.
  3. У дитячій великою перевагою буде можливість при необхідності помити стіну. Перераховані вище види штукатурок стійкі до стирання і підвищеної вологості. Звичайно, багато що залежить від виробника, тому довіряйте перевіреним європейським брендам.

Прийом № 2. Чари кольору

Вибравши одну колірну гаму для стелі та стін, ви тим самим підете від кордонів. Можна навіть пофарбувати фарбою одного кольору і стіни, і стеля: візуально простір кімнати буде виглядати об’ємніший, створиться ефект легкості.

Пам’ятайте: для візуального збільшення кімнати завжди вигідніше працює колірна гамма світлій тональності, нейтральних відтінків. Для «південної» дитячої, в вікно якої сонце світить часто, вибирайте прохолодні, свіжі відтінки: білий, світло-сірий, світло-блакитний, айворі. Для «північної» – теплі, м’які: пісочний, кремовий, пастельно-зелений.

Прийом № 3. Штучне сонце

Тонкий дизайнерський прийом. Визначаєте в кімнаті стіну, на яку протягом дня потрапляє максимальна кількість сонячних променів, і фарбуєте її на тон світліше. Таким чином, ви як би продовжуєте «світловий день» кімнати: день ніби як сьогодні похмурий, але на стіні звичні сонячні промені. Тільки тональність повинна бути максимально співзвучна, а різниця в кольорі практично непомітна.

Прийом № 4. Маленький, та молодецький

Коли ми розглядаємо шпалери з малюнком, наша підсвідомість працює так: чим дрібніше малюнок на стіні, тим більше обсяг кімнати. Висновок: не використовуйте шпалери з надто великим візерунком. Тільки «строкатий» тон, тільки дрібна «павутинка» візерунка. Якщо вже так хочеться використовувати малюнок з великих елементів, краще зберіть його в горизонтальні смуги. Лінії, паралельні підлозі, можуть візуально зробити стіни ширше.

Прийом № 5. «Невидимі» двері

Чим більше в кімнаті предметів, малюнків, форм, що розривають простір, тим більш тісної вона здається. Двері – це форма, яка теж «розриває» стіну, особливо якщо вона знаходиться в центрі. Прийом з прихованою дверима дуже легко допомагає замкнути простір кімнати.

Тому вибирайте двері без наличників, ідеально збігається за кольором зі стіною. Як варіант – просто пофарбуйте двері тієї ж фарбою, що і стіни (фарба повинна бути придатною для обох поверхонь). До речі, якщо для стін ви вибрали декоративну штукатурку типу Plasma 3D, вам пощастило: вона відмінно ляже і на двері навіть без будь-яких грунтів.

Відмінно «згладжує» двері все той же орнамент, що йде по стінах і переходить на дверне полотно. Також добре працюють і суцільні смуги через всю стіну, включаючи двері.

До речі, високий дверний отвір візуально піднімає стелі – постарайтеся замовити двері нестандартних розмірів: вище звичайного. Хоча це вже інша історія.